Příští schůzka dost napoví, posun by mohl být rychlý, říká o prodeji FC HK primátorka
včera

"Jsem přesvědčena, že červencová schůzka nám o výhledu dost napoví. Nelze vyloučit, že posun by mohl být relativně rychlý," řekla primátorka. Současně uvedla, že chce mít vyjednanou takovou dohodu, za kterou se postaví velká většina zastupitelů. "Chci mít jistotu, že finální návrh je projednatelný v zastupitelstvu," uvedla.
Zásadní je podle ní vyjednat obchodní a finanční část dohody. Takzvané vyhrazené záležitosti, což jsou práva veta města a investora v různých záležitostech, již nejsou předmětem diskuse. "Teď máme na stole dvě varianty, naši a variantu společníků. V červenci uvidíme, jestli jsme schopni, a jak rychle, se v tom finálním přiblížit," uvedla primátorka.
Město prodává 89 procent akcií klubu, 11 procent si hodlá ponechat. Fotbal HK 1905 je jediným zájemcem. Jeho rovnocennými akcionáři jsou kromě Nedvěda, Ulicha a Tomek také developer Pavel Rejchrt a podnikatel Radek Šenk.
Na chod klubu a jeho přípravu na nadcházející sezonu nemá pokračování jednání o prodeji podle primátorky vliv. Původně měla radnice představu, že by nový majitel klub převzal s novou sezonou, která začen o nadcházejícím víkendu.
Transakční dokumentace sestává z akcionářské, akviziční a pachtovní smlouvy. Konečné schválení transakční dokumentace a vstupu investora bude v rukách hradeckých zastupitelů.
Proces prodeje klubu radnice zahájila na podzim 2023. Výběrové řízení na majoritního vlastníka město vypsalo loni 23. prosince.
Výběrové řízení se netýká fotbalového stadionu, který město s nákladem téměř 800 milionů korun otevřelo v srpnu 2023. Stadion bude nadále ve vlastnictví města a jeho provoz bude dál na základě pachtu v rukou klubu.
(čtk, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz