Epidemie zpomaluje ve všech okresech, zlepšuje se i situace v nemocnicích
26. března 2021
0 snímků
„Epidemická situace se zlepšuje. Za poslední týden přibylo nejméně nových případů od začátku roku, v průměru 300 denně, což je pokles oproti nejkritičtějším dnům o více než 65 procent,“ řekl krajský hejtman Martin Červíček. Podle něj je důležitým faktorem testování, intenzivní trasování a očkování.
Testy od začátku pandemie zjistily celkem 100 893 potvrzených případů koronaviru, což je 18,3 procenta počtu obyvatel kraje. Za čtvrtek přibylo 232 nákaz, jde o nejnižší čtvrteční přírůstek potvrzených případů koronaviru od 3. prosince, kdy jich bylo 214. Dosud v kraji zemřelo v souvislosti s covidem 1651 lidí, vyléčených je 91 732.
Epidemie se nadále nejrychleji šíří v okrese Jičín, nejméně pak na Trutnovsku. Na Jičínsku za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel zhruba 361 nakažených, před týdnem tento údaj činil zhruba 511 případů. V okrese Rychnov nad Kněžnou přibylo za posledních sedm dní přibližně 354 případů a na Hradecku 289. Pokles vykázalo také Náchodsko, kde za posledních sedm dní přibylo 248 nakažených proti 419 v předchozím týdnu. V okrese Trutnov, který byl kvůli velkému šíření epidemie v únoru v uzávěře, přibylo za sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel 195, což více než sto méně než před týdnem.
Podle ministerstva zdravotnictví bylo v hradeckém kraji dosud podáno 79 810 dávek vakcíny, přičemž ve čtvrtek 2279, den před tím 2265. První dávku v kraji zatím dostalo 60 199, druhou 19 611 lidí. Kraj má více než 551 500 obyvatel.
Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto