Fakultní nemocnice v Hradci Králové za víkend oočkovala více než 340 lidí
3. ledna 2021
Nemocnice ve středu 30. prosince dostala 975 dávek. „V sobotu bylo očkováno zhruba 170 lidí, dnes zhruba také 170. Budeme pokračovat v pondělí mezi 15.30 až 19.30 hodinou. Zájem o očkování je. Očekáváme, že denně oočkujeme zhruba 70 lidí,“ řekl mluvčí FN Jakub Sochor.
FN očkování provádí vakcínou firmy Pfizer v ambulancích Pavilonu interních oborů ve třech očkovacích týmech. O víkendu se očkovalo od 8 do 18 hodin. „Očkování běží podle plánu,“ dodal mluvčí Sochor. Krajské nemocnice na vakcínu proti covidu dosud čekají, k hradecké FN by se měla tato zdravotnická zařízení přidat později.
Index koronavirového protiepidemického systému PES v Královéhradeckém kraji třetí den po sobě zůstává na 94 bodech ze sta, jde nyní o nejvyšší skóre mezi kraji a je v nejhorším rizikovém stupni z pětibodové škály. Před týdnem bylo skóre na 80 bodech. V kraji je nejhorší situace v okresech Trutnov a Hradec Králové, kde dnes bylo 99 a 94. Všech pět okresů kraje zůstává v pátém stupni rizika.
ČTK
Ilustrační foto