OBRAZEM: Na Malšáku začala velká proměna. Hradec bude mít elitní hybridní trávník
dnes
11 snímků
Na stadionu pod lízátky začaly práce na kompletní rekonstrukci hrací plochy. Krátce po skončení finále MOL Cupu vyjela na trávník těžká technika a dělníci začali s odfrézováním horní vrstvy travní hmoty. Fotografie z Malšovické arény ukazují rozsah proměny, která má během léta přinést zásadní změnu kvality povrchu.
FC Hradec Králové se rozhodl pro instalaci hybridního trávníku s všívanými vlákny. Podobnou technologii v současnosti v Chance Lize využívají pouze Sparta, Slavia a Viktoria Plzeň.

„Práce začaly odfrézováním horní vrstvy travní hmoty,“ uvedl vedoucí stadionu Milan Ptáček. Následovat bude doplnění pískové filtrační vrstvy, rozprostření speciální vegetační vrstvy a laserová nivelace. Samotné všívání hybridních vláken má začít 1. června.
Klub počítá s tím, že nový povrch bude připravený před startem sezóny 2026/27. Právě kvalita trávníku byla přitom v minulých sezonách opakovaně tématem. Od otevření Malšovické arény v roce 2023 už stadion dvakrát řešil částečnou výměnu povrchu. Hybridní technologie má podle očekávání přinést výrazně vyšší odolnost i stabilnější kvalitu během celé sezóny.
(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FCHK